Türkiye’nin ilk ve tek Mega Yat Limanı Ataköy’de hayata geçti.

Bir Marinadan Daha Fazlası…
08/06/2014
Yüreğimiz Yanmasın
20/04/2020
Hepsini Göster

Türkiye’nin ilk ve tek Mega Yat Limanı Ataköy’de hayata geçti.

167 bin metrekare korunmuş (liman içi) su yüzeyi alanına sahip tesiste, dalgakıran toplam uzunluğu 1,5 kilometre, liman içi derinliği 6 metre olacak. Mendirek ve rıhtımlar betonarme T duvar ile oluşturulurken, yüzer iskeleler de betondan imal edildi. Mendirek üzerinde halkın kullanabileceği 5 metre genişliğinde, 1,5 kilometre boyunda yürüme ve bisiklet yolu yapıldı. Liman, 25 metreden 100 metreye kadar motor yacht, sailing yacht veya catamaran tipinde teknelere hizmet verebilecek. Yüzer iskelelerde 25 metre ile 35 metre arası, ana mendirek ve rıhtıma ise 35 metreden büyük tekneler bağlanabilecek. Mega Yat Limanı, özellikle güvenli bağlama yeri ve karaya çekilebilme sıkıntısı çeken 30 metre üzerindeki tekneler için çok önemli bir adres olacak. Mega Yat Limanı’nda, kısa ve uzun süreli bağlama imkanı, palamar hizmeti 7/24, dalgıçlık hizmetleri, pis su ve sintine tanklarının boşaltılması, tuvalet ve duş, çamaşır yıkama ve ütüleme, TV bağlantısı, fiber optik ile Kablosuz internet erişimi, kapalı otopark, akaryakıt istasyonu (7/24), market hizmetleri sunulacak. Havalimanı başta olmak üzere birçok deniz ve kara ulaşım aracına yakınlığı dolayısıyla büyük bir lokasyon avantajına sahip olan Ataköy Marina, mega yat marinasının da eklenmesiyle Türk denizciliği adına büyük bir adım atmış oldu. Ataköy Marina yeni açılan Mega Yat Limanı ile birlikte tekne boylarına bağlı olarak toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı.

Ataköy Mega Yat Limanı’nın sağladığı yeni imkanlar;

o   Mega yat limanını gören rezidanslar,

o   200 tonluk travelift ile karada konaklama imkanı,

o   800 ampere kadar sahilden elektrik alım imkanı,

o   Yatçı depolar.

Ayrıca, Mega Yat Limanı’nın yanı başında kongre, sinema ve performans sanatları merkezleri, spor tesisleri, restoran, cafe ve oteller yer alacak. Birbirinden ünlü markaların bulunduğu mağazalar sokağı ziyaretçilerin alışveriş alışkanlıklarına yeni bir bakış açısı kazandıracak.

İstanbul’un eşsiz güzelliği, deniz ve Adalar manzarasına sahip rezidanslar, sıcak, samimi dekorasyonu, panaromik deniz ve marina manzarası ile dikkat çekerken, ofisler ise iş yaşamına prestij ve konfor sunacak.